Homeopatija – kitoks gydymas

 Vyras ir moteris 2001 Nr 4

Homeopatija – kitoks gydymas

Mes jau įpratę vos sunegalavę saujoms ryti tabletes, patys “diagnozuoti” sau ligas. Ir net nepagalvojame, kaip kenkiame savo organizmui. Alternatyvų visada galima surasti, viena jų – homeopatija. Kas tai yra, kada reikėtų kreiptis į homeopatą, pasakoja Grožio terapijos ir kosmetologijos centro gydytojas homeopatas refleksoterapeutas Aleksandras Gruničevas.

 

Homeopatija paremta dviem pagrindiniais principais – atitikimu ir  „mikrodozėmis“. Paprasčiausiai tariant, nuo ko  susirgai, tuo ir gydykis. Iš begalės homeopatinių vaistų reikia išsirinkti tuos, kurie atitiktų organizme vykstančius procesus. Juos parinkti ganėtinai sudėtinga, reikia įvertinti daugybę aspektų, ne tik ligos simptomus.

 

Tai ir psichologija, kūno sudėjimas, įpročiai, ką žmogus mėgsta ir ko negali pakęsti. Pavyzdžiui, jei  pacientas pasako, kad nemėgsta kavos, gydytojui homeopatui tai jau tam tikras ženklas, iš kokių vaistų reikėtų pasirinkti. Daug apie žmogų pasako ir polinkis sirgti tam tikromis ligomis. Tai klasikinės homeopatijos principai. Sukurti homeopatinių vaistų kompleksai, kuriuose jau iš karto sudėti keli komponentai – tai lengvesnis kelias. Jie bus veiksmingi tam tikrą laiką, tačiau lėtines ligas ar polinkį į įvairias ligas geriau gydyti remiantis klasikinės homeopatijos principais. Homeopatinis gydymas ypač veiksmingas vaikams, nes jų organizmas daug imlesnis ir lankstesnis.

 

Kiekvienas gydytojas ieško pačių geriausių būdų, kaip padėti ligoniui. Aš įvertinęs ligonio būklę, taip pat sprendžiu, ar galima apsieiti tik su homeopatiniais vaistais, ar reikia ir tradicinių, pavyzdžiui, antibiotikų. Šiandien daugelis žmonių nori natūralaus gydymo. Pats mėgstu kompleksinį gydymą: klasikinę homeopatiją, akupunktūrą, dziu-terapiją. Ir homeopatija, ir akupunktūra paremtos tuo pačiu principu – stimuliuoja paties organizmo apsaugines reakcijas. Grožio terapijos ir kosmetologijos centre atliekama pakopinė imunostimuliacija. Tai ne tik homeopatija, ne tik akupunktūra, tai visas kompleksas, padedantis organizmui pačiam save gydyti. Svarbiausia, ne panaikinti simptomus, o išmokyti organizmą pažinti ligą ir atsiminti, kaip su ja susitvarkyti. Nuolat gydant antibiotikais, imuninė sistema nualinamas. Vokiečių  mokslininkai tai įrodė. Mūsų gydytojai, ypač apylinkės pediatrai, labai “mėgsta” skirti antibiotikų. Dirbant poliklinikos sąlygomis, kai už  kabineto durų sėdi dvidešimt sergančių vaikų, paprasčiausia skirti antibiotikų. Apie pasekmes retas susimąsto. Turiu nemažai pacientų – vaikų, paauglių, kuriuos pavyksta pagydyti be antibiotikų. Tai ilgesnis kelias, tačiau rezultatai būna puikūs ir be jokios žalos organizmui.

 

Žmonės žino, kada reikia ieškoti chirurgo pagalbos, kada terapeuto ar ginekologo, tačiau retas supranta, kada  kreiptis į homeopatą. Gal nekuklu būtų taip sakyti, tačiau – visada. Žinoma, lūžusią koją iš pradžių gydys chirurgas, tačiau vėliau homeopatiniai vaistai gali pagreitinti kaulo gijimą. Aš pats negydau tik AIDS ir vėžio.