1. KLAUSIMAS
Kaip geriau nauduoti homeopatinius vaistus? Prieš naudojant žirniukus (lašiukus) geriau juos ištirpdinti (įlašinti) vandenyje ar sučiulpti ,,sausai“ (įlašinti į burną)?
ATSAKYMAS
Laikykitės ,,savo” homeopato rekomendacijų.Dažniausiai , jeigu gydantis reikalaujama gerti vaistus kelissyk, geriau vaistus ištirpdinti.
Jeigu paskirta vienintele vaisto dozė, juos galima sučiulpti ,,sausai“.
2. KLAUSIMAS
Žinoma, jog homeopatiniai vaistai naudojami nevalgius. Po/prieš kiek laiko galima valgyti?
ATSAKYMAS
Sąvoka ,,nevalgius“ homeopatijoje yra sąlyginė. Svarbu nevartoti homeopatinių vaistų valgant (kartu su maistu).Burnos gleivinė vaistų vartojimo metu turi būti švari (be maisto likučių). Geriausia vartoti vaistus tarp valgių arba vakare, prieš miegą. Bet, jeigu Jūs jau pavalgėte ir norite išgerti vaistus, prieš tai paskalaukite burną ir palaukę 15 minučių išgerkite juos..
Pedantams – vartokite vaistus tarp valgių arba ne vėliau, kaip 40 minučių prieš ir ne anksčiau, kaip 2 valandos po valgio ☺
3. KLAUSIMAS
Ar galima vartoti homeopatinio vaisto tirpalą gurkšnojant iš buteliuko?
ATSAKYMAS
Su kiekvienu gurkšniu į buteliuką patenka seilių ir vaistas užteršiamas.Dėl tos pačios priežasties nerekomenduotina įdėti atgal į dėžutę homeopatinio vaisto žirnelius, kurie netyčia iškrito į delną. Odos riebalinių liaukų sekretas užterš vaistą.
4. KLAUSIMAS
Ar puodelis ir šaukštelis, skirti homeopatiniams vaistams nauduoti, būtinai turi būti iš stiklo ar medžio?
ATSAKYMAS
Nebūtinai.Galima naudotis net vienkartiniais gaminiais iš plastiko. Mano pacientai naudoja paprastą stiklinę ir metalinį šaukštelį.
5. KLAUSIMAS
Kai kurie homeopatai rekomenduoja nauduoti vaistus dažnai – kas valandą arba net kas 15 minučių. Kai kurie rečiau – vieną kartą per dieną arba net per savaitę. Kodėl?
ATSAKYMAS
Gydytojas visada teisus ☺. ,,Dozė“ priklauso nuo ligos/negalavimo aktyvumo. Ūmaus negalavimo/ligos pradžioje reikalingas intensyvesnis gydymas. Gydant lėtinės ligas, vaistas geriamas rečiau. Dozė visada turi atitikti ORGANIZMO POREKIUS.Problema yra ta, kad gydymo metu organizmo poreikis (jautrumas vaistui) gali keistis. Gavę nurodymus (vartojimo rekomendacijas), „neprapulkite“ iš gydytojo akiračio. Nebijokite pasirodyti įkyrūs, aktyviai palaikykite ryšį su gydytoju per visą gydymo procesą (rašykite, skambinkite).