HOMEOPATIJOS KLINIKA

Kreipkitės jei: Metodai Paslaugos Gydytojai Nuolaidos Straipsniai Partneriai Fotogalerija

LABORATORINIAI TYRIMAI, KONSULTACIJOS, GYDYMAS
 
Kauno g. 31, VILNIUS
Tel./Faks.: (8~5)2339681
Mob.: 8 610 42167
 
 < atgal
Moksa terapija
Moksaterapija − prideginimas arba termopunktūra (cziu terapija) − vienas populiariausių refleksoterapijos metodų. Jo esmė yra lokalus šiluminis poveikis refleksogeniniams (akupunktūriniams) organizmo taškams ir zonoms.
Šiluminis akupunktūrinių taškų aktyvizavimas vyksta įvairiais būdais. Seniausiam (klasikinim) cziu panaudojami pelynų arba anglies cigarai: jiems smilkstant išsiskiria šiluminė energijos srovė, nukreipiama į biologiškai aktyvius taškus. Tiesioginio cigaro kontakto su oda čia nėra. Taikomas ir iš anksto įdurtos į akupunktūrinį tašką adatos šildymo metodas. Tai galima atlikti net uždegus paprastą degtuką.
Kartais Kinijoje cziu cigarai (iš tikrųjų tai tam tikros lazdelės) gaminami iš medžio anglies. Tačiau termopunktūra esti efektyviausia  naudojant pelynų lazdeles (iš išorės  jos taip pat primena cigarus). Jas renkasi ir Azijos (Tolimųjų Rytų) gydytojai, ir Europos šalių refleksoterapeutai.
Jeigu cziu atliekamas tinkamai, pelenų sluoksniu padengto smilkstančio cigaro galiuko (moksos) temperatūra nepakyla aukščiau negu 43 – 45ºC. Ši temperatūra saugi odai, tačiau jos visiškai pakanka giluminiam refleksinės zonos šildymui.
Daug svarbių taškų, turinčių reflektorinį reguliuojamąjį ryšį kone su visais vidaus organais, yra ausų kriauklėse, taip pat delnuose ir pėdose. Todėl termopunktūra buvo imta plačiai taikyti tokiose refleksoterapijos kryptyse, kaip su-džok (plaštakos bei pėdos taškų) terapija ir aurikulo (ausies taškų) terapija.
Šiuolaikinėje vakarų medicinoje (Vokietija, Švedija, JAV ir kt.) termopunktūra diplomuotų gydytojų praktikoje yra tik vienas iš integracinio kompleksinio gydymo, kurį sudaro mokslinė farmakologija, fizioterapija, homeopatiniai vaistai, augaliniai preparatai ir kt., komponentų.
Vadovaujantis ištobulintomis ir kliniškai patikrintomis termopunktūros schemomis bei taikant atitinkamas technologijas galima pasiekti gerų rezultatų, gydant nuo:
− vegetodistonijos, kai kurių širdies sutrikimų, arterinio kraujospūdžio svyravimų, smegenų kraujotakos sutrikimų;
− įvairių skausmų (ypač sąnarių ir stuburo);
            − daugelio neuroendokrininių odos ligų (ypač neurodermito, egzemos ir net psoriazės);
− daugelio alerginių sindromų.
Gydyti termopunktūra patariama tokias ligas, kaip bronchinė astma, skrandžio opa, kolitas, cistitas, menstruacinio ciklo sutrikimas ir daug kitų neurogeninių bei psichogeninių vidaus organų veiklos sutrikimų.
   
   
   
   
   
   
 
Registracijos laikas: pirmadieniais-penktadieniais - nuo 9.00 iki 17.00
šeštadieniais - nuo 9.00 iki 14.00