HOMEOPATIJOS KLINIKA

Kreipkitės jei: Metodai Paslaugos Gydytojai Nuolaidos Straipsniai Partneriai Fotogalerija

LABORATORINIAI TYRIMAI, KONSULTACIJOS, GYDYMAS
 
Kauno g. 31, VILNIUS
Tel./Faks.: (8~5)2339681
Mob.: 8 610 42167
 
 < atgal
Mikroelementologija
Mikroelementologija – tai mokslas apie mikroelementozes.
Žmogaus gyvenamosios aplinkos, iš dalies jos cheminės sudėties sąsajos su sveikatos ir gyvenimo kokybės rodikliais žinomos plačiai. Tačiau medicinoje, skirtingai nuo biologijos, žemės ūkio ir kitų mokslų, tokių reiškinių tyrimai ir  pasinaudojimas jų rezultatais lieka ribotas ir klinikinėms disciplinoms faktiškai nebūtinas. Todėl mokslas apie mikroelementozes atitinka žmogaus esmės sampratos formavimosi XX amžiaus aplinkoje sąlygas.
Žmogaus mikroelementozės suprantamos kaip cheminių elementų, natūraliu būdu veikiančių žmogaus sveikatą, deficitas, perteklius arba disbalansas. Šiuolaikiniu požiūriu, plaukų elementinė sudėtis geriau už kitų audinių sudėtį rodo ir padidėjusios koncentracijos cheminių elementų komplekso, ir fiziologinių poreikių tenkinimo poveikį žmogui, todėl metodo esmė yra ištirti gyvybiškai svarbių ir potencialiai toksiškų elementų kiekį plaukų sruogoje.
Medikai seniai atkreipė dėmesį į tai, kad daugelis ligų yra susijusios su nepakankamu kai kurių makro- bei mikroelementų (ME) kiekiu organizme. Pavyzdžiui, nustatytas ryšys tarp geležies stokos organizme ir anemijos (mažakraujystės). Prėjusio amžiaus pabaigoje įrodytas jodo deficito vaidmuo endeminio gūžio (skydliaukės liga) patogenezėje. Nuo to laiko informacijos kiekis apie tam tikrų mikroelementų deficito arba pertekliaus ryšį su liga smarkiai didėja. Atsižvelgiant į biologinį mikroelementų vaidmenį, jų dalyvavimą praktiškai visuose žmogaus organizmo biocheminiuose procesuose, aplinkos užterštumo klausimai šiandien jaudina ne tik ekologus, bet ir visų sričių gydytojus. Apibendrinus  visus patologinius procesus, sukeltus makro- bei mikroelementų deficito, pertekliaus arba disbalanso, sukurtas terminas ,,mikroelementozės“.
Iš 92 gamtoje sutinkamų cheminių elementų 81 aptinkamas žmogaus organizme. 12 elementų (C, O, H, N, Ca, Mg, Na, K, S, P, F, Cl) vadinami struktūriniais, kadangi jie sudaro 99 proc. žmogaus organizmo elementų.
Mikroelementais (ME, angl. trace elements) vadinami elementai, kurių kiekis žmogaus organizme labai mažas. Tai pirmiausia 15 esencialinių (gyvybiškai būtinų, nuo angl. essential) – Fe, J, Cu, Zn, Co, Cr, Mo, Ni, V, Se, Mn, As, F, Si, Li, taip pat iš dalies esencialinių B, Br elementų. Elementai Cd, Pb, Al, Rb yra rimti kandidatai į esencionalumą.
Mokslui apie ME ypač prasmingi Paracelso žodžiai ,,nėra toksinių medžiagų, o yra toksinės dozės“. ME yra svarbiausi medžiagų apykaitos įvairių biocheminių procesų katalizatoriai, darantys didelę įtaką organizmo adaptavimuisi normaliomis ir patologijos sąlygomis. Daug elementų, dažnų gamtoje, retai aptinkama žmogaus organizme, ir atvirkščiai. Elementų kaupimosi ypatybes panaudojamos homeostazei (pusiausvyrai) palaikyti ir tam, kad organizmas taptų nepriklausomas nuo tolydžio kintančių išorės veiksnių. Gerai žinoma, kad mikroelementai yra itin glaudžiai susiję  sinergetiniais ir antagonistiniais ryšiais.
Nustatyta, kad tarp 15 žinomų gyvybiškai būtinų elementų esama 105 dvipusių ir 455 tripusių tarpusavio sąveikos ryšių. Ši nuostata yra pagrindas ištirti ir įvertinti mikroelementinės homeostazės disbalanso, kurį gali lemti net vieno esencialinio elemento deficitas, priežastis.
Mikroelementinė homeostazė gali sutrikti, jei organizmui nepakanka esencialinių ME ir (arba) jame susidaro toksinių ME perteklius. Atsižvelgiant į sudėtingus antagonistinius ir sinergetinius ryšius bei elementų tarpusavio poveikį, intoksikacijos, patologinės būklės ar ligos priežastis gali būti ypač sunkiai interpretuojama. Šiuo atveju labai svarbu, kad mikroelementozių diagnostika būtų adekvati, kad pirmiausia būtų nustatytas tikslus elementų žmogaus indikaciniuose biosubstratuose kiekis.
Ilgametė patirtis rodo, kad daugiau negu 80 proc. žmonių pasižymi didesniu ar mažesniu mikroelementų disbalansu. Jei manote, kad turite minėtų sutrikimų – mes jums padėsime.
  1. GELEŽIS - Mažakraujystė (atminties, dėmesio, koncentracijos sutrikimai), polinkis sirgti peršalimo ligomis, odos blyškumas, nagų sluoksniavimasis, skonio sutrikimai, vystymosi sutrikimai.
  2. KOBALTAS - Kasos funkcijų nepakankamumas,
anemija, bendras silpnumas, greitas nuovargis, vegetodistonija, širdies ritmo sutrikimai, ilgesnis atsistatymas po ligų, vaikų vystymosi sutrikimai.
  3. ALIUMINIS - Padidėjusi rizika fosforo-kalcio apykaitos sutrikimo kauluose.
  4. JODAS - Skydliaukės susirgimai, intelekto sumažėjimas, kretinizmas ir pan., įvairūs funkciniai ir struktūriniai sutrikimai.
  5. CHROMAS - Aterosklerozės, cukraligės rizikos padidėjimas, baltyminės apykaitos sutrikimas, nuovargis, nerimas, nemiga, galvos skausmai, nutukimas, cholesterolio kiekio padidėjimas, kraujotakos sutrikimai, išeminės širdies ligos išsivystymas.
  6. KALIS - Psichinis ir fizinis išsekimas, pervargimas, adaptacinių reakcijų sutrikimas, inkstų ir antinksčių funkcijos sutrikimai, opaligė, erozivinis gastritas, gimdos kaklelio erozijos, nevaisingumo ir persileidimų rizika, žaizdų gijimo sulėtėjimas, odos sausumas, plaukų silpnumas.
  7. MANGANAS - Nuovargis, bloga nuotaika, bendras silpnumas, galvos svaigimas, raumenų skausmai, alergozės, bronchinė astma, reumatinės ligos, cukraligė, epilepsija, išsėtinė sklerozė, vitiligo, lytinio brendimo, mėnesinių sutrikimai, traukuliai, skoliozė. Vaikų kalbos ir psichinio vystymosi sutrikimai.
  8. NATRIS - Neuroendokrininė patologija, žarnyno ir inkstų susirgimai.
     
     
Informacija iš nepriklausomos nekomercinės organizacijos ,,Biotinės medicinos centras“ (Maskva) internetinio puslapio.
 
Registracijos laikas: pirmadieniais-penktadieniais - nuo 9.00 iki 17.00
šeštadieniais - nuo 9.00 iki 14.00